Скорочення часу на перегляд телепрограм і рятування від зайвої ваги - взаємозалежні явища, з'ясували вчені з університетів Воллонгонга й Ньюкасла в Австралії.
Результати дослідження були опубліковані в офіційному науковому журналі Американського коледжу спортивної медицини Medicine & Science in Sports & Exercise, пише takzdorovo.ru.
Учені досліджували ефект від трьох методів впливу на дітей: програми фізичної активності, програми зміни раціону й комбінації цих програм. В експерименті взяли участь 165 дітей з надлишковою вагою у віці від 5 до 9 років.
Під час дослідження вчені враховували не тільки раціон, фізичну активність й індекс маси тіла дітей, але й час, що вони проводили перед екраном комп'ютера або телевізора.
Через півроку експерименту діти із всіх трьох груп зменшили час, проведений перед екраном, у середньому на 55 хвилин, а через рік - на 39 хвилин.
Раніше американські вчені з'ясували, що американські діти й підлітки проводять перед телевізором і комп'ютером у середньому 7 годин 38 хвилин у день.
'Це логічно зв'язано - чим більше часу дитина щодня проводить у сидячому положенні, тим менше часу він рухається, - розповідає Дилан Клифф, доктор філософії, що веде автор дослідження. - Результати нашого дослідження показують, що батьківська підтримка допоможе дітям з надлишковою вагою більше рухатися й не дивитися телевізор'.
Немає коментарів:
Дописати коментар